SPEŁNIAMY MARZENIA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Chcesz zrobić coś wartościowego dla Twojej miejscowości? Zależy Ci na integracji jej mieszkańców? Szukasz wsparcia w realizacji pomysłu na projekt? A może widzisz rozwiązanie ważnego problemu społecznego, ale nie wiesz od czego zacząć? To właśnie nasza Fundacja od wielu lat pomaga lokalnym społecznościom ulepszać ich mały, lokalny świat.

Bazując na wywiadach naszych Wolontariuszy:

Wspieramy finansowo inicjatywy mieszkańców.

Promujemy i pomagamy komunikować działania.

Szkolimy i dajemy wsparcie merytoryczne.

Jak pomagamy?

Raz w roku (zazwyczaj w kwietniu) Fundacja Koalicja dla Młodych jako Ośrodek Działaj Lokalnie ogłasza konkurs grantowy. Komisja decyduje, które projekty w danym roku powinny dostać dotację(dotacja dla jednego projektu to nawet 6000 zł).

Jako mieszkaniec sam wiesz najlepiej co ulepszy wasz lokalny świat. Tematami jakie zazwyczaj poruszane

są w projektach są:

-pomoc społeczna,

-edukacja,

-kultura,

-ekologia

-działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

 

 

Jednak każda społeczność lokalna jest inna. Jeśli widzisz problem, który nie został jeszcze poruszony- to twój impuls do działania! Priorytetem jest to, że projekt powinien aktywizować i integrować mieszkańców twojej miejscowości. Jeśli nie masz doświadczenia w pisaniu projektów, a program Działaj Lokalnie jest pierwszym programem z jakim się spotykasz, to… świetnie się składa! Osoby oraz organizacje, które nigdy nie uczestniczyły w programie Działaj Lokalnie i nie miały jeszcze szansy zdobyć wiedzy o pisaniu projektów, mają większe szanse na zdobycie grantu.