POZNAJ GĄSKĘ
KLEMENTYNĘ

Gąska Klementyna to bardzo ważny członek naszego zespołu. To właśnie ona dodaje nam wiatru w skrzydła kreatywności i pozytywną energię do pomagania- nawet w trudnych chwilach.

HISTORIA NASZEJ GĄSKI.

Pomysł (jeszcze bezimiennej) gęsi w różowych kaloszach narodził się w głowie naszej ówczesnej stypendystki w 2019 roku.

Dlaczego akurat gęś?

Białobrzegi, w których siedzibę ma nasza Fundacja to małe miasteczko około 75 kilometrów od Warszawy. W głowie naszej stypendystki to miasto było podobne do wielu innych małych, szarych miasteczek, które nie wyróżniają się niczym szczególnym. Podobnie jak białe, podwórkowe gęsi.

Jednak gęś jest również związana bezpośrednio z legendą nazwy naszego miasta. Stada gęsi wypoczywające nad rzeką Pilicą dawały wrażenie białych brzegów. Stąd- jak mówi legenda- wzięła się nazwa naszego miasta.

 

Dodatkowo białobrzeżanie jeszcze dziś nazywani są żartobliwie „gęsiarzami”, ponieważ jeszcze w połowie XX wieku w Białobrzegach wypasano gęsi.

 

A dlaczego różowe kalosze?

Tego nie wie nawet nasza pomysłodawczyni 😉 jednak ten nietypowy przedmiot, który codziennie rano zakłada na swoje nogi nasza Gąska symbolizuje właśnie naszą fundację. Coś, czego nie mają inne małe miasta. Kolor różowy jest pełen energii i radości, którą cały nasz zespół czerpie z niesienia pomocy innym.

Gęś jako logo Fundacji Koalicja dla Młodych

Obraz gęsi w różowych kaloszach zauroczył Dawida. Właśnie wtedy wspólnie z Kamą poczynili pierwsze kroki, aby gęś stała się nowym logiem Fundacji Koalicja dla Młodych.

Latem 2020 roku drogą głosowania dla naszej Gęsi zostało wybrane imię. Zdecydowaną przewaga głosów wygrało imię „Klementyna”. Od tego czasu nasza Gąska Klementyna stale uczestniczy w życiu Białobrzegów, Grójca, Kozienic oraz Radomia.