BUDUJEMY WOLONTARIAT KLEMENTYNY

To właśnie nasi Wolontariusze niosą pomoc seniorom na co dzień i od święta.
To dzięki nim nasi podopieczni odzyskują nadzieję, a lokalny świat zmienia się na lepsze.

Co robią Wolontariusze Klementyny?

Odwiedzają oraz szukają seniorów, którzy potrzebują naszego wsparcia.

Służą pomocą w codziennych czynnościach.

Dają swoją obecność naszym podopiecznym- odwiedzają i dają wsparcie w ciężkich chwilach.

Stają się najlepszymi przyjaciółmi naszych podopiecznych.

A dodatkowo…

Biorą udział zbiórkach pieniędzy, dzięki którym możemy nieść swoją pomoc dalej.

Integrują się ze sobą, nawiązując przyjaźnie na całe życie.

Jeżeli jesteś osobą chętną do pomagania innym, aktywną i szukającą nowych wyzwań, dbasz o swoją przyszłość, chcesz należeć do rodziny Fundacji Koalicja Dla Młodych, to właśnie dla Ciebie jest Wolontariat z Klementyną. Zobacz jakie korzyści przygotowaliśmy dla wolontariuszy i pamiętaj, że dla nas jesteś dla nas ważny. Nie tylko dajesz, ale i zyskujesz. Jesteśmy przekonani, że razem zrobimy dużo dobrego. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i dołącz do nas!

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I DOŁĄCZ DO NASZEJ DRUŻYNY:

imię*:
nazwisko*:
e-mail*:
numer telefonu*:

 

Nasze początki- 64 stałych wolontariuszy oraz ponad 40 akcyjnych!

Ten wynik osiągnęliśmy przez niespełna 3 lata, od kiedy to zaczęliśmy budować silny i prężnie działający wolontariat. W 2020 roku młodzież zaczęła współpracę z nami, działając w kolejnych wydarzeniach i akcjach.

Początkowo wolontariusze wzięli aktywnie udział w akcji „Koszyk Witamin dla Seniora”, przygotowując kilkaset paczek z wartościowymi artykułami żywnościowymi dla naszych najstarszych podopiecznych. Potem po raz pierwszy ruszyliśmy z Kartami Dobra – wolontariusze odwiedzili 250 seniorów w ich domach, prowadząc wywiady, rozmawiając z troską o problemach samotności, chorób i niezaradności wieku senioralnego.

Każda taka wizyta owiana była kolejną piękną, wzruszającą historią. W ciągu kolejnych tygodni liczba wolontariuszy stale wzrastała. Z pomocą przyszli najmłodsi, biorąc udział w przedświątecznych zbiórkach żywności. Przełomowym momentem dla fundacyjnego wolontariatu był wybuch wojny na Ukrainie. Po utworzeniu magazynu pomocowego potrzeba było wielu rąk do pracy – nie zawiedliśmy się jednak, bo już tego samego dnia zjawili się nowi wolontariusze chętni pomóc. Pracowali, wydając żywność, segregując ubrania, pomagając w zakwaterowaniu uchodźców.

Dziś z dumą możemy mówić, że mamy niezwykle liczne grono wolontariuszy – biorą oni udział w wydarzeniach takich, jak m.in.: Wigilia dla Seniorów, Poranek Wielkanocny, „Witamy i Pomagamy” czy zbiórki świąteczne. Młode wolontariuszki chętnie biorą udział w wydarzeniach jako animatorki, prowadzą warsztaty dla dzieci, zaś nieco starsi wolontariusze odwiedzają seniorów w ich domach, pomagają w zrobieniu zakupów czy dojazdach do sklepu, do lekarza czy też na wspólne uroczystości.